Przedszkole Miejskie nr 16 w Bytomiu

OGŁOSZENIE - SPEKTAKL TEATRALNY W BYTOMSKIM CENTRUM KULTURY

16 dni temu

BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY


W dniu 9 października (poniedziałek) organizujemy wyjście do Bytomskiego Centrum Kultury na spektakl wrocławskiego teatru In- Art

 "Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy"

Cena biletu - 26 zł.

Chętne dzieci prosimy zapisywać wraz z wpłatą u wychowawców,

Serdecznie zachęcamy do udziału! 

 

"Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy" to magiczny spektakl teatralny, który przenosi najmłodszych widzów w bajeczny świat wschodnich opowieści. To ujmujące przedstawienie, stworzone specjalnie dla dzieci, jest prawdziwym uczczeniem tradycji i kultury Bliskiego Wschodu.

W spektaklu można podziwiać piękną muzykę. Dźwięki i melodie przenoszą publiczność w egzotyczne krajobrazy i przywołują na myśl tajemnicze historie. Barwne kostiumy i scenografia ożywiają te opowieści, tworząc malownicze obrazy rodem z arabskich pałaców i pustynnych oaz. To przedstawienie, które nie tylko bawi dzieci, ale również uczy ich wartości kulturowych, tolerancji i otwartości na inne kultury. "Baśnie" zachęcają dzieci do wyobraźni i rozwijania swoich marzeń poprzez magiczne historie, które łączą w sobie naukę i zabawę.

Spotkamy się z Ali Babą i czterdziestoma rozbójnikami, Sindbadem Żeglarzem, magicznymi Dżinnami i wieloma innymi bohaterami tych niezwykłych historii. W spektaklu wykorzystane są efekty multimedialne, elementy teatru lalkowego oraz wyśmienitą grę żywego aktora na scenie. Nie brakuje też elementów musicalowych, skomponowanych specjalnie dla tego przedstawienia.

"Baśnie tysiąca I jednej nocy" to doskonała zabawa, ale także mądra i pouczającą sztuka, zwłaszcza dla młodego widza, który uczy się dopiero zmagać z emocjami i problemami otaczającego go świata, i rozróżniać dobro od zła. Spektakl daje również możliwość poznania różnic kulturowych i innego, w aspekcie odmiennej tradycji, spojrzenia na świat.