Przedszkole Miejskie nr 16 w Bytomiu

WYCIECZKA AUTOKAROWA NA KSIĘŻĄ GÓRĘ W RADZIONKOWIE

miesiąc temu

31 MAJA ODBĘDZIE SIĘ WYCIECZKA


 

W dniu 31 maja (środa) 2023r. odbędzie się wycieczka autokarowa dla wszystkich dzieci na Księżą Górę w Radzionkowie.

Wyjazd po śniadaniu, ok. godz. 9.15, powrót planowany jest ok. godz.14.00 (obiad – zupa).

 Podczas wycieczki dzieci będą miały zapewniony prowiant  - kanapka, oraz owoce i woda mineralna.

Dzieci będą  miały możliwość korzystania z doskonale wyposażonego placu zabaw, spaceru po pięknym parku oraz zwiedzania jednego z najmłodszych ogrodów botanicznych w Polsce – Śląskiego Ogrodu Botanicznego oraz będą uczestniczyć w warsztatach stacjonarno-terenowych (chętne dzieci). W razie deszczowej pogody zaplanowano zajęcia w budynku Ogrodu.

Prosimy o zgłaszanie się Rodziców do wychowawców grup w celu podpisania zgody na udział dziecka w wycieczce oraz dokonania wpłaty 17,00 złotych za dziecko, których Rodzice wpłacili na rzecz Rady Rodziców  (koszt za warsztaty) lub 32,00 za dziecko, których Rodzice nie dokonali wpłaty na rzecz Rady Rodziców.

 

Koszty wycieczki uwzględniają grupę 70 osobową, im będzie więcej dzieci, tym koszty będą niższe (dokonane zostanie rozliczenie) 1000 złotych to koszt autokarów- dwa (płatne z Rady Rodziców) i kolejne 1200 złotych to koszt warsztatów - grupy w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Uczestników wycieczki obowiązuje odpowiedni wygodny strój uzależniony od warunków atmosferycznych, wygodne, odpowiednie obuwie oraz nakrycie głowy.

Dzieci mogą być zaopatrzone w plecak z napojem w plastikowej butelce, drobne słodycze, paluchy – bez wyrobów czekoladowych.

Rodziców dzieci cierpiących na chorobę lokomocyjną, prosimy o podanie dzieciom przed podróżą odpowiednich środków farmakologicznych i poinformowanie o tym wychowawców.

Na wpłaty czekamy do środy 24.05.23r.

 

 

Warsztaty dla dzieci 3-6 letnich (wybór nauczyciela grupy

 

         FLORYSTYCZNE ABC 

Warsztaty botaniczne wprowadzające w sztukę układania kwiatów i wykonywania dekoracji roślinnych. Uczestnicy poznają podstawowe założenia florystyczne, poznają narzędzia i akcesoria niezbędne florystom do pracy, nauczą się rozpoznawać różne gatunki roślin i sposoby ich pozyskania, suszenia oraz wykorzystania. Oczywicie podczas zajęć nie zabraknie wykonania własnej kompozycji florystycznej - jakiej? to już zależy od uczestników zajęć, od pory roku i aktualnych zasobów Ogrodu.

 

     OPOWIEŚCI O DOBRYCH WILKACH 
Na zajęciach uczestnicy poznają podstawy zachowania i ekologii wilków - dowiedzą się, jak funkcjonuje wilcza wataha, nauczą się rozpoznawać wilcze tropy, poznają wpływ wilków na działanie całego lasu. Wspólnie zastanowimy się też, ile zostało z wilka w dzisiejszych psach i czy wilki naprawdę wyją do księżyca, a na koniec rozprawimy się z najpopularniejszymi mitami, w tym tymi o samcach alfa i walkach o dominację. Zajęcia przerywane są angażującymi grami i aktywnościami artystycznymi. Przy dobrej pogodzie możliwe jest przeprowadzenie warsztatów w formie stacjonarno-terenowej.

 

      NIEZŁE ZIÓŁKA 

Warsztaty optymalnie polecane od maja do września. Uczestnicy podczas spaceru w terenie nauczą się rozpoznawać wszystkimi zmysłami pospolite zioła, zarówno te dziko rosnące, jak i uprawiane w ogródkach. Poznają ich korzystne właściwości oraz zastosowanie w kosmetyce, kulinariach i medycynie. Będą mieli okazję sprawdzić w praktyce swoją wiedzę na temat ziół. Na zakończenie przewidziano ziołową degustację. Zajęcia mogą odbyć się również w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych w budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej.

Ostatni warsztat do wyboru to NIE BÓJ SIĘ BEBOKA

 

 

Zapraszamy i życzymy wspaniałych wrażeń!

 

Kierownik wycieczki

Elżbieta Kik