To takie proste!
Strona głowna  /  Aktualności  /  SPEKTAKL W OPERZE ŚLĄSKIEJ
SPEKTAKL W OPERZE ŚLĄSKIEJ
data dodania: 2019-02-02 20:16:45

6 lutego chętne dzieci wybrały się do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl pt. "Jak Rumcajs Cypiska uratował"
Spektakl oparty był na motywach pięknej czeskiej bajki, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie.
     Aktorzy  Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów w niezwykłą podróż  w głąb Rzacholeckiego Lasu aby odnaleźć Cypiska i rozprawić  się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.
    Cenne przesłanie bajki stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą na długo pozostanie w pamięci małych widzów.