Strona głowna  /  Aktualności  /  ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE
ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE
data dodania: 2019-01-04 08:57:58

18 grudnia wzięliśmy udział w akcji edukacyjnej zorganizowanej na terenie województwa śląskiego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, podejmującą tematykę bezpieczeństwa na drodze.

Celem akcji było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego oraz ustanowienie rekordu Polski w ilości dzieci jednocześnie kolorujacych obrazek z wizerukiem policyjnej maskotki - Sznupka. W trakcie akcji dzieci otrzymały do pokolorowania obrazek formatu A4 z wizerunkiem policyjnej maskotki i punktualnie o godz. 10:00 kolorowały  go, aby później zabrać do domu, aby zawsze przypominał im, jak ważna jest ostrożność na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

W naszej przedszkolnej akcji wzięło udział 53 dzieci a czas kolorowania wyniósł nieco ponad 12 minut. W akcji wziął również udział niezależny świadek, pan Marek, zdobywca korony maratonów Polski, któremu bardzo dziękujemy za pomoc!